Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Całodobowy monitoring IP

Monitoring IP - Telewizja przemysłowa

Całodobowy monitoring IP

Najwyższy poziom bezpieczeństwa w chronionych obiektach można uzyskać tylko dzięki całodobowym systemom monitoringu wizyjnego. Ponieważ ryzyko włamania, rabunku czy rozboju zwiększa się po zapadnięciu zmroku, pod osłoną ciemności, system nadzoru musi dobrze radzić sobie w trudnych warunkach oświetleniowych. Dlatego też idealnym rozwiązaniem będzie monitoring IP.

Kamery IP przystosowane są do pracy przy oświetleniu o różnym natężeniu, a także w całkowitych ciemnościach. Producenci dbają o to, by każde urządzenie przeznaczone do pracy przez całą dobę wyposażono w odpowiednie funkcje. Najważniejszą z nich jest funkcja Dzień/Noc, odpowiedzialna za jakość obrazu bez względu na porę doby. W ciągu dnia kamera działa w swoim normalnym trybie, rejestrując obraz w kolorze. Jest on dzięki temu szczegółowy i bardzo wiernie oddaje rzeczywistość. Po zmierzchu, gdy monitorowana przestrzeń pogrąża się powoli w ciemności, kamera przechodzi w swój nocny tryb, czyli tryb czarno-biały. Wykorzystuje wtedy całą gamę różnych odcieni szarości. Cały czas rejestruje więc wyraźny obraz, równie dobrej jakości, co w godzinach dziennych, przy pełnym oświetleniu. Ponieważ widoczne są na nim detale, stanowi on doskonały materiał do analizy zdarzeń oraz identyfikacji np. sprawcy zdarzenia.

W rejestracji obrazu w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych pomagają także inne funkcje, takie jak:

  • 3D DNR, czyli cyfrowa redukcja szumów w wersji 3D. Jej głównym zadaniem jest ochrona obrazu przed zakłóceniami w czasie rejestracji poszczególnych scen. Mówiąc w dużym skrócie - filtruje ona bardzo dokładnie obraz i pomaga w poprawnym zapisie barw.
  • BLC, czyli kompensacja oświetlenia tylnego. To niezwykle przydatna funkcja, która umożliwia uzyskanie odpowiednio oświetlonej sceny. Gwarantuje iż każdy jej element jest wyraźny i dobrze widoczny.
  • WDR, czyli szeroki zakres dynamiki to funkcja, która zapewnia wierne odwzorowanie konkretnej sceny, nawet jeśli poszczególne jej fragmenty są nierównomiernie oświetlone.

 
Wszystkie wymienione powyżej funkcje są niezbędne w przypadku monitoringu całodobowego, ale nie są jedynym wsparciem dla kamery. W czuwaniu nad bezpieczeństwem pomagają obserwatorowi także: detekcja ruchu, detekcja przekroczenia linii oraz detekcja naruszenia strefy. Jest on informowany na bieżąco o wszystkich podejrzanych i nietypowych sytuacjach na monitorowanym terenie. Może więc szybko na nie zareagować.

Bez wsparcia nowoczesnych technologii obserwator nie miałby szans na tak dokładną analizę wszystkich zdarzeń, niemożliwa byłaby także szczegółowa identyfikacja osób oraz przedmiotów. Monitoring IP to najlepszy sprzymierzeniec w trosce o najwyższy poziom bezpieczeństwa.

 

źródło: alarming.pl

 


Głosuj (0)

monitoringip 10:02:24 11/08/2016 [Powrót] Komentuj


Strona Główna

monitoring-ipDodaj do Ulubionych

KSIĘGA GOŚCI

Księga Gości 0
Dodaj do Księgi

ULUBIENILINKIARCHIWUM

2016
Sierpień


STATYSTYKI

653 odwiedzin.